Spotkanie z Panem Bogiem na Mszy Świętej, udział w uroczystej liturgii to nie tylko nasz obowiązek, ale przede wszystkim dar, jaki daje swoim dzieciom Pan Bóg. Słuchanie słowa Bożego, przyjęcie Jezusa Eucharystycznego do serca jest pokarmem naszej duszy. Duszę należy pielęgnować podobnie jak ciało. Nie jest to proste zadanie, bo często w natłoku codziennych zajęć o tym nie pamiętamy. Możemy być jednak pewni miłości Pana Jezusa, bo On o nas nigdy nie zapomina.

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
    a) w poniedziałek, 6 maja – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    b) w środę, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.
  3. W poniedziałek, wtorek, i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
    W poniedziałek i środę, o godz. 17.30 udamy się w procesji do krzyża misyjnego przed kościołem, gdzie odmówimy modlitwy a potem w procesji udamy się do kościoła na dalszą liturgię. We wtorek uczynimy to po Mszy św. o godz. 7.00.
  4. Od piątku. 10 maja rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającą uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  5. W przyszłą niedzielę, 21 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Składam serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na remont naszego kościoła.