W czasie każdej Eucharystii Chrystus obdarza nas darem pokoju. To jednak od nas zależy, czy ów dar przyjmiemy i zaniesiemy wszędzie tam, gdzie Bóg nas pośle.

24 czerwca do 30 czerwca 2024
1. Liturgiczne obchody tygodnia:a) w poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
b) w piątek, 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła
c) w sobotę, 29 czerwca – uroczystość ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła
2. W przyszłą niedzielę kończymy czerwcowe nabożeństwa ku czci NSPJ.
3. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne.

30 czerwca do 7 lipca 2024
1.Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 3 lipca – Święto Św. Tomasza, apostoła,
b) w sobotę, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 17.00 Godzina Święta. W pierwszy piątek Msza św. o godz. 18.00.
Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii.
3. Proszę o uiszczenie składki na prenumeratę „ Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, na III kwartał 2024 roku.
5. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
6. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
7 lipca do 14 lipca 2024
1.
Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera
b) w czwartek, 11 lipca – Święto św. Benedykta, opata i patrona Europy
c) w piątek 12 lipca  – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męcz.
d) w sobotę, 13 lipca – wspomnienie ŚŚ pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
W naszej parafii będzie to dzień fatimski. O godz. 17.30 różaniec. O godz. 18.00 Msza św. z procesją wokół kościoła do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej.
2. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
3. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na remont naszego kościoła.

14. lipca – 21 lipca 2024
a) w poniedziałek, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
b) we wtorek, 16 lipca – wspomnienie NMP z Góry Karmel.
2. W piątek, 19 lipca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
3. 25 lipca, wspomina się Św. Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego w przyszłą niedzielę, 21 lipca, będę błogosławić samochody i wszystkich kierujących pojazdami mechanicznymi. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy dla polskich misjonarzy.

21 lipca – 28 lipca 2024
1.