Gromadzimy się na Eucharystii jako lud Boży, przez sakrament chrztu wszczepiony w Chrystusa. On jest naszym życiem i dzięki Niemu wzrastamy w łasce. Jego miłość jest źródłem naszej miłości, a Jego świętość – korzeniem naszej świętości. Przychodzimy, by czerpać z życiodajnych soków winnego krzewu, którym jest Chrystus. Oczyśćmy się jednak z tego wszystkiego, co zatruwa nasze życie i co nie pozwala nam trwać w szczerej więzi z Bogiem.

a) w poniedziałek, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej
    b) w środę, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo dla każdej pracy ludzkiej. Zapraszam na nabożeństwa majowe: w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i w sobotę po Mszach św., a w czwartek, w czasie adoracji przed Mszą św.
    c) w czwartek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
    d) w piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
    e) w sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika,
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
    W pierwszy czwartek o 17.00 – Godzina Święta, modlimy się za kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele.
    W pierwszy czwartek od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii.
    W pierwszy piątek, z racji Uroczystości NMP Królowej Polski,  Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.
    W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych, a po niej różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. – nabożeństwo majowe.
  3. W niedzielę, 5 maja, o godz. 9.00 w kościele w Świętoszówce zostanie odprawiona Msza w intencji strażaków z okazji Dnia Strażaka i święta św. Floriana.
  4. We wtorek, 30 kwietnia, z Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach.
  5. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
  6. Składam serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary.