Ogłoszenia 2 czerwca 2024

9 Niedziela zwykła. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Bóg jest miłością i pragnie zbawienia wszystkich ludzi. Tę Bożą wolę powszechnego zbawienia ukazuje każda niedzielna Eucharystia. Za każdego z nas Chrystus oddał życie i wszystkie otworzył drogę do nieba.

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.
    a) w poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    b) w środę, 5 czerwca, – nasza parafia przeżywa wieczystą adorację. Od godz. 7.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
    c) w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    d) w piątek, 7 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii obchodzimy odpust. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00
    i 18.00.
    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych.
    O godz. 18.00, uroczysta Msza Św. koncelebrowana, której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Sroka. Msza Św. zakończy się procesją wokół kościoła, odmówieniem Litanii do Najświętszego  Serca Pana Jezusa.
    Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    e) w sobotę, 8 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  3. W przyszłą niedzielę, 10 czerwca będziemy obchodzić zewnętrzną uroczystość odpustową. Suma odpustowa o 11.00, której przewodniczyć będzie ks. Tomasz Sroka.
    Uroczyste nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.
    Tradycyjnie w tym dniu, przed kościołem przedstawiciele Rady Parafialnej zbiorą wasz dar odpustowy na rzecz naszego kościoła, który przeznaczam na termomodernizację kościoła.
  5. Od 3 czerwca można zamawiać intencje mszalne na II połowę roku 2024.
  6. Składam serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła i te przelane na konto parafii.