Ogłoszenia 19 maja 2024

Pan Jezus obiecał Apostołom Ducha Świętego, który został im dany w dniu Pięćdziesiątnicy. Dziś nasz kościół staje się wieczernikiem, w którym Duch Święty zstępuje na każdego z nas, by obdarować nas swoimi darami. Duch Święty leczy, umacnia i wciąż buduje Kościół, jednoczy rozproszonych w jedno, pomaga nam się modlić, daje nadzieję i prowadzi ku szczęściu. Obecny jest też podczas każdej Mszy Świętej. Nie tylko dziś, ale każdego dnia otwierajmy serca na Jego przemieniającą moc.

1. Zapraszam dziś na nabożeństwo majowe o godz. 15.00
    a) w poniedziałek , 20 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych.
    b) we wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
    c) w czwartek, 23 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    d) w piątek, 24 maja wspomnienie Najświętszej Marii Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień Modlitwy za kościół w Chinach.
  3. W środę, 22 maja, przypada 29 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec).
  4. W sobotę, 25 maja o godz. 10.00, w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel, udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  5. W sobotę, 25 maja, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udają się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy kościele.
  6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to również Dzień Matki.
  7. Proszę o właściwą segregację śmieci na cmentarzu, a także o uporządkowanie grobów i uregulowanie opłat cmentarnych.
  8. Tegoroczna procesja Bożego Ciała będzie przebiegała ulicą Sportową i Leśną.
  9. Składam serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10.  Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Bierach, zaprasza panie na zebranie, połączone ze świętowaniem Dnia Matki, w czwartek 23 maja 2024 r, o godz. 15.00 do Sali GOK w Bierach.