Ogłoszenia 31 marca 2024

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! Tym zawołaniem pełnym wiary i nadziei, chrześcijanie pozdrawiają się w wielkanocny poranek, aby dać świadectwo wierze, że Chrystus, który cierpiał, umarł na krzyżu oraz został pochowany w grobie, zmartwychwstał i żyje pośród nas. Niech ta prawda, która w sposób szczególny wybrzmiewa podczas wielkanocnej Eucharystii, ożywia naszą wiarę i daje nam niezachwianą nadzieję, że i my również kiedyś zmartwychwstaniemy. Otwórzmy nasze serca i umysły na zmartwychwstałego Pana, który jest prawdziwie obecny w eucharystycznej ofierze.

1. Zapraszam dziś na godz. 15.00 na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
  2. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę
    Kolekta przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II.
  3. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Modlitwy nowenny będziemy odmawiać dzisiaj w ramach nieszporów świątecznych o  godz. 15.00. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 6.40, Czwartek Wielkanocny o 17.30, a w pozostałe dni oktawy po Mszach świętych.
  4. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień, 7 kwietnia przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Miłosierdzia.
  6. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dekoracji związanych z Triduum Paschalnym, tj. Ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w posługi liturgiczne, szafarzom, ministrantom, scholii, kościelnym, organistce, sprzątającym nasz kościół i obejście. Bóg zapłać za złożone ofiary i dary stołu przyniesione na probostwo. Bóg zapłać sponsorowi nowych strojów liturgicznych dla naszych ministrantów.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę dużo radości, pokoju, obfitych łask i błogosławieństwa od Zmartwychwstałego.