Ogłoszenia 3 marca 2024

Kiedy przychodzimy w trzecią wielkopostną niedzielę na Mszę Świętą, chcemy uświadomić sobie, że wiara – most łączący człowieka z Panem Bogiem – to nie tylko uznanie prawdy o Jego istnieniu, ale przede wszystkim osobiste przylgnięcie do Niego i pełne zaufania zawierzenie Jemu. Istotne w chrześcijańskim życiu jest więc nieustanne oczyszczanie swego myślenia, aby coraz bardziej było one zgodne z zasadami Dekalogu i Ewangelii.
Owocem takiego procesu dojrzewania w wierze jest nie tylko piękne życie na ziemi, ale przede wszystkim możliwość życia w wieczności. We Mszy Świętej otrzymujemy już zadatek wieczności, tu wyrażamy naszą wiarę i tu ją umacniamy dzięki spotkaniu z Tym, który ma życie.

1. Zapraszam dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek, 4 marca, przypada święto św. Kazimierza , królewicza. O godz. 16.30, różaniec w intencji parafii, poprowadzi V Róża Żywego Różańca.
  3. W tym tygodniu będziemy się modlić o dar powołań do służby w Kościele z racji pierwszego czwartku miesiąca.
  4. W czwartek, 7 marca, zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św., na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
  5. W piątek, o godz. 17.30, Droga Krzyżowa .
    Wypominki za zmarłych do drogi krzyżowej składamy w zakrystii.
  6. W sobotę wieczorem, 9 marca, rozpoczynamy WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE, które poprowadzi Ks. Tomasz Sroka.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na remont naszego kościoła.