Ogłoszenia 25 lutego 2024

Dziś 2 niedziela wielkiego postu. Na mocy chrztu świętego i sakramentu bierzmowania każdy z nas jest zobowiązany do bycia nie tylko uczniem Pana Jezusa, ale i Jego misjonarzem. Tam gdzie żyjemy, uczymy się i pracujemy, dajemy świadectwo o Panu Bogu. Jednocześnie Kościół niektórych z nas ze specjalnym misyjnym zadaniem w różne miejsca świata. Druga niedziela Wielkiego Postu to tak zwana Niedziela Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Módlmy się za tych, którzy modlitwą i ofiarną pracą na misjach świadczą o Panu Bogu, który jest Miłością.

1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek, 26 lutego, o godz. 16.30, różaniec w intencji parafii, poprowadzi III Róża Żywego Różańca.
  3. W piątek, 1 marca, zapraszam na Drogę Krzyżową. Wypominki za zmarłych do drogi krzyżowej składamy w zakrystii.
  4. W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca.
    W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00 i godz. 17.00.
    Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku wieczora.
    W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych, a po niej różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary i za datki przy drzwiach kościoła dla Dzieci Afryki (Dzieło ad gentes).