Ogłoszenia 18 lutego 2024

1 Niedziela Wielkiego Postu.  W środę Popielcową Kościół rozpoczął czterdziestodniowy post. W tym dniu zostaliśmy wszyscy wezwani do wzmożonej pracy nad sobą. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk1,15) – te słowa rozbrzmiewają przez całe dzieje Kościoła, stanowiąc zachętę do ciągłego pogłębiania życia chrześcijańskiego. Każda Eucharystia jest ponowieniem zachęty Chrystusa do nawrócenia. Niech Jego przykład przeciwstawienia się pokusom umocni nas na ścieżkach rozpoczynającego się Wielkiego Postu i na drodze ku wieczności.

1. Zapraszam dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Tomasz Michniok
  2. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła
  3. W piątek, po Mszy św. o godz. 17.00, Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych.
    Wypominki za zmarłych do drogi krzyżowej składamy w zakrystii.
  4. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed Mszą św.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę, modlitwą i ofiarą (do puszek) wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes)