Ogłoszenia 11 lutego 2024

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed Wielkim Postem. Czas mija nieubłaganie. Jego wartość doceniają szczególnie ludzie chorzy, którzy często zmagają się o każdy kolejny dzień życia. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego, ustanowiony we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Uczmy się dostrzegać wielką wartość ludzi chorych i cierpiących. Święty Jan Paweł II napisał: „Człowiek cierpiący w duchowym wymiarze dzieła Odkupienia służy zbawieniu swoich braci i sióstr. Spełnia służbę niczym niezastąpioną”. Obejmijmy naszą modlitwą wszystkich chorych, a także tych, którzy im służą i się nimi opiekują.

1. Rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego okres wielkiego postu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę po Mszy o 11.00 do godz. 15.00. W poniedziałek i wtorek od godz. 7.30 do godz. 16.55.
  2. Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 57 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.
  3. W najbliższą środę, 14 lutego, przypada Popielec. Wraz z całym kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. o godz. 7.00 i godz. 17.00. Kolekta przeznaczona jest jako jałmużna postna, zaś do puszek przy drzwiach możemy wesprzeć ofiary konfliktu na Ukrainie.
    W tym dniu obowiązuje post ścisły ( jakościowy i ilościowy).
  4. Zachęcam do udziału w  wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych:
    Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych w piątek o godz. 17.30,
    Nabożeństwo Gorzkich Żali i Kazanie Pasyjne w Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00. Wypominki za zmarłych do drogi krzyżowej składamy w zakrystii.
  5. W piątek, 16 lutego, modlimy się do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza św. o pokój na świecie, nawrócenie grzeszników i zmarłych.
  6. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed Mszą św.
  7. Bóg zapłać za złożone ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

Życzę błogosławionego tygodnia i dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu.