Ogłoszenia 4 lutego 2024

Dziś przypada 5 niedziela zwykła. Przychodzimy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać z naszym Panem i Zbawicielem Jezusem Chrystusem. On do nas będzie mówił w czytanych fragmentach Pisma Świętego, On ofiaruje się za nas na ołtarzu pod postaciami chleba i wina, On będzie nas karmił samym sobą w Komunii Świętej. Chrystus chce z nami się spotkać po to, aby – jak ukazuje nam dzisiejsza Ewangelia – leczyć nasze dusze i ciała. On jest tym, który „ leczy złamanych na duchu”. Tym, który chce w nasze życie wprowadzać pokój, radość i nadzieję, pomimo trudów, zmartwień i problemów.

a) w poniedziałek, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
    b) we wtorek, 6 lutego – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
    c) w sobotę, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia. Będzie to także ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne.
  3. Okazja do spowiedzi św., w tygodniu, przed Mszą św.
  4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary w czasie Mszy Św. i te przelane na konto parafii. Za tydzień, 2 niedziela miesiąca, kolekta przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła