Ogłoszenia 21 stycznia 2024

3 Niedziela zwykła. Pozdrowienie liturgiczne, którym rozpoczynamy sprawowanie Mszy Świętej, uświadamia nam żywą obecność Boga między nami. Bóg przychodzi do każdego z nas indywidualnie, osobiście, ale przychodzi też do całej naszej wspólnoty eucharystycznej. Przychodzi, aby budować, odnawiać i umacniać naszą jedność. Jezus z miłości pozostał dla nas w Najświętszym Sakramencie, zamieszkał w tabernakulum, aby być dla nas dostępnym w każdym czasie. Módlmy się, abyśmy jak najczęściej korzystali z tej obecności Boga pośród nas.

a) w środę, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończymy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
    b) w czwartek, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła,
    c) w piątek, 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  2. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek w godzinach od 16.00- 16.30.
  3. Okazja do spowiedzi św., codziennie przed Mszą Świętą.
  4. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na Mszy Świętej i te składane podczas wizyty kolędowej.