Ogłoszenia 14 stycznia 2024

2 Niedziela zwykła. Eucharystia jest uwielbieniem Boga Ojca za dzieło zbawienia dokonane przez Jego Syna, Jezusa Chrystusa, w Duchu Świętym. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej, chcemy uwielbić Boga i wyrazić naszą wdzięczność za to, że Syn Boży rodzi się na ołtarzu i zostaje z nami i dla nas w Najświętszym Sakramencie – na zawsze.

1. W dniach 18 – 24 stycznia w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
    a) we wtorek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antoniego, opata.
    W Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu.
    b) w piątek, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
    W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza Św. o pokój na świecie, nawrócenie zatwardziałych grzeszników i zmarłych.
  3. Za tydzień, 21 stycznia, decyzją Papieża Franciszka będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.
  4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek w godzinach od 16.00- 16.30.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.