Ogłoszenia 24 grudnia 2023

Zgromadzeni we wspólnocie Kościoła, która oczekuje na narodzenie Zbawiciela przeżywamy tę czwartą niedzielę Adwentu. Bóg jest zawsze wiernym swoim obietnicom. Dał nam swego życia, abyśmy żyli i razem z Nim zmartwychwstali. Dziękując Mu za to, jak troszczy się o człowieka, prośmy w tej Mszy św., abyśmy potrafili przyjąć Jezusa do naszych serc.

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu, a jednocześnie Wigilia Świąt Bożego Narodzenia.
    O godz. 22,00 zapraszam na Pasterkę. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  2. W poniedziałek, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Nieszpory kolędowe o godz. 15.00
    a) we wtorek, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika.
    Kolekta przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Św. Jana Pawła II w Krakowie i KUL.
    b) w środę, 27 grudnia – święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty
    c) w czwartek, 28 grudnia – święto Św. Młodzianków, męczenników.
  4. W przyszłą niedzielę, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatni dzień starego roku.
    Zapraszam wiernych na godz. 15.00, na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne.
    Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe warunki odpustu i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn „Ciebie Boże chwalimy…”
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i dary stołu przyniesione na probostwo.

Życzę zdrowych błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.