Ogłoszenia 10 grudnia 2023

II Niedziela Adwentu. Zgromadzeni na niedzielnej Mszy Świętej pragniemy dzisiaj spojrzeć na nasze życie. Wszyscy jesteśmy wędrowcami na drodze do nieba. W dzisiejszej liturgii Bóg wzywa nas, abyśmy prostowali dla Niego ścieżki naszego życia, abyśmy przygotowywali Mu drogę do naszego serca. Składając przed Nim nasze intencje, wzbudźmy w sobie pragnienie, aby ta Jego droga do naszych serc była prosta. Aby nie było na niej żadnego grzechu, który będzie Mu przeszkodą. Prośmy w czasie tej Eucharystii, aby ten święty czas adwentu, zaowocował w naszym życiu przemianą naszych serc.

a) w środę, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
    b) w czwartek , 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  2. W piątek, 15 grudnia, czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca, O godz. 15.00 Koronka, następnie Msza Św. o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie, nawrócenie grzeszników i zmarłych.
  3. W sobotę, 16 grudnia, na godz. 9.00, zapraszam panów do pomocy w stawianiu konstrukcji szopki i choinek przed kościołem.
  4. Zapraszam na Msze św. roratnie, które odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  6. W zakrystii można nabywać opłatki i świece „Caritas”.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła.