Ogłoszenia 26 listopada 2023

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi. Królowi Wszechświata. Uświadamiamy sobie, że On jest ostatecznym Panem czasy i historii. Do Niego należy nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Cały świat jest Jemu podporządkowany, a my jesteśmy tylko jednym maleńkim „atomem” tej niezwykłej Bożej konstrukcji. A jednak On, który jest Stwórcą i Panem wszystkiego, zna każdego z nas po imieniu i jak Dobry Pasterz troszczy się o nas, abyśmy w tym wszechświecie nie zginęli.

1. Dziś można uzyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi Wszechświata, spełniając zwykłe warunki odpustu.
    Dzisiejsza uroczystość to diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej.
  2. W czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i godz. 17.00.
    Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku wieczora.
    W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych. Po Mszy św. różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  4. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.
  5. Kancelaria parafialna w okresie zimowym będzie czynna w poniedziałek od 16.00 – 16.30 i w czwartek od 16.00 – 16.30.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać, za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne.