Ogłoszenia 19 listopada 2023

33 niedziela zwykła. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas w sposób szczególny do odpowiedniego pomnażania swoich talentów, jakie każdy z nas otrzymał od Boga. Nie można ich zakopywać, ale powinny one służyć zarówno nam samym, jak i wspólnocie Kościoła, do której należymy. Niech zatem udział w tej Mszy Świętej pozwoli nam jeszcze lepiej dostrzec w nas to, co może służyć innym i otworzy nasze serca na ich potrzeby.

a) w poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
    a) we wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
    W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Senior Biskup Janusz Zimniak. Pamiętamy w modlitwie o osobie Biskupa.
    b) w środę, 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
    c) w piątek, 24 listopada – wspomnienie Świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
  2. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzony jest w diecezjach Światowy Dzień Młodzieży oraz przypada święto patronalne Akcji Katolickiej.
  3. Od 18 – 26 listopada, po Mszach św. odmawiamy nowennę przed świętem NMP Cudownego Medalika.
  4. W środę, 22 listopada, zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., na Mszę Św. i spotkanie po Mszy Św.
  5. Od 17 listopada są przyjmowane intencje mszalne, na I półrocze 2024 roku.
  6. Kancelaria parafialna w okresie zimowym będzie czynna w poniedziałek od 16.00 – 16.30 i w czwartek od 16.00 – 16.30.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać, za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne.