Ogłoszenia 15 października 2023

28 niedziela zwykła. Liturgia dzisiejszej niedzieli koncentruje naszą uwagę na uczcie jaką Bóg przygotowuje dla wszystkich ludzi. Jest to uczta mesjańska, na którą zaprosi nas Bóg dopiero w przyszłym świecie, wolnym od cierpień i śmierci. Zadatkiem i obrazem tej uczty jest Eucharystia, na którą jesteśmy zapraszani codziennie, a szczególnie w każdą niedzielę i święto nakazane. Przyjęcie tego zaproszenia jest dowodem nie tylko kultury, naszego dobrego wychowania, ale jest świadectwem wyboru dokonanego w naszym życiu – wyboru Boga i Jego nieskończonej miłości do nas.

1. Zapraszam dzisiaj w Dniu Papieskim na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00.
    Nabożeństwa różańcowe odprawiamy  w poniedziałek, środę, czwartek, piątek sobotę o godz. 17.15, we wtorek o godz. 7.30.
    a) w poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
    b) we wtorek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
    c) w środę, 18 października – święto Św. Łukasza ewangelisty,
    d) w piątek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana i patrona naszej diecezji.
  3. W trzeci piątek miesiąca czcimy Miłosierdzie Boże. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Msza św. o pokój na świecie, nawrócenie grzeszników i zmarłych.
  4. Za tydzień przypada przedostatnia niedziela października obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. Kolekta przeznaczona będzie na cele misyjne.
  5. Spowiedź św. codziennie przed Mszą Św.
  6.  Składam serdeczne Bóg zapłać, za złożone ofiary oraz na datki zbierane przy drzwiach kościoła na fundusz stypendialny dla młodzieży z okazji Dnia Papieskiego.