Ogłoszenia 29 stycznia 2023

Dziś przypada 4 niedziela zwykła. Liturgia daje nam Bożą lekcję na temat pokory. Być pokornym nie oznacza, że zawsze i wobec wszystkiego będziemy zachowywali postawę milczenia, a inni będą nam ciągle dokuczać. Pan Jezus sam wybrał drogę pokory i Jego Kościół kroczy zawsze tą drogą. Być pokornym to znaczy mieć świadomość swojej godności i wielkości, która nie jest powodem do pychy, czy stawienia sobie powyżej innych. Być pokornym znaczy zawsze znać swoje miejsce, na tym odcinku, który został mi powierzony i czuć się za niego w pełni odpowiedzialnym.

1. W poniedziałek, 30 stycznia, różaniec w intencji parafii poprowadzi IV Róża Różańcowa.
    a) we wtorek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana
    b) w czwartek, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
    Kolekta przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
    Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone świece na Mszy Św. o godz. 17.00.
    c) w piątek, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszy św. udzielę błogosławieństwa św. Błażeja
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00 i godz. 17.00.

Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku wieczora.
    W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych, a po niej różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  4. W sobotę, 4 lutego, o godz. 9.00, zapraszam mężczyzn do rozebrania szopki przed kościołem.
  6. Rada Rodziców Przedszkola Publicznego na Świętoszówce serdecznie zaprasza na bal Karnawałowo-Walentynkowy, który odbędzie się 11.02 w Sali GOK Bier. Szczegóły oraz rezerwacja biletów pod numerem telefonu 668 960 893.
  7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary w czasie Mszy Św. i te przelane na konto parafii.