Ogłoszenia 22 stycznia 2023

Dziś 3 niedziela zwykła. Obchodzona jako niedziela Słowa Bożego. Czasami trudno nam przeżywać radość z przynależności do jednego Kościoła. Ten kto odkrył tę prawdę, odnajduje się w Kościele jak w kochającej rodzinie. Ponieważ jest rodzina złożona z ludzi niedoskonałych, może ona przeżywać różne napięcia, nawet dramaty czy porażki, ale zawsze jest to jeden dom, w którym dla każdego jest miejsce, czas na refleksję i twórczy dialog. Jak nie przywołać w tym momencie słów Jezusowej modlitwy arcykapłańskiej Wieczernika: „Ojcze, spraw, aby byli jedno, tak jak My jedno stanowimy” (J17,22b). Jako wspólnota wiary jesteśmy zaproszeni przez Jezusa do uczestnictwa w liturgii eucharystycznej.

1. W poniedziałek, 23 stycznia, o 16.30 różaniec w intencji parafii poprowadzi III Róża Różańcowa.
    a) we wtorek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, W tym dniu kończymy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan,
    b) w środę, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
    c) w czwartek, 26 stycznia – wspomnienie ŚŚ., biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce,
    d) w sobotę, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  3. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
  4. Fundacja charytatywna „Pomóżmy Ubogim” istniejąca przy naszej parafii prosi o darowiznę w postaci 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Nazwę fundacji i numer KRS można znaleźć na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła i stronie internetowej fundacji www.fundacjabiery.pl . Za każdą formę wsparcia w imieniu obdarowanych i podopiecznych Fundacji serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.