Ogłoszenia 4 grudnia 2022

II Niedziela Adwentu. Zgromadzeni na niedzielnej Mszy Świętej pragniemy dzisiaj spojrzeć na nasze życie. Wszyscy jesteśmy wędrowcami na drodze do nieba. W dzisiejszej liturgii Bóg wzywa nas, abyśmy prostowali dla Niego ścieżki naszego życia, abyśmy przygotowywali Mu drogę do naszego serca. Składając przed Nim nasze intencje, wzbudźmy w sobie pragnienie, aby ta Jego droga do naszych serc była prosta. Aby nie było na niej żadnego grzechu, który będzie Mu przeszkodą. Prośmy w czasie tej Eucharystii, aby ten święty czas adwentu, zaowocował w naszym życiu przemianą naszych serc.

a) we wtorek, 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, Patrona kościoła katedralnego naszej diecezji.
    b) w środę, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    c) w czwartek, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
    W tym dniu przeżywamy Godzinę Łaski dla całego świata. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 możemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00
    Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której poświęcę medaliki.
  2. W piątek, 9 grudnia, zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00  i spotkanie formacyjne, młodzież klas 8 przygotowującą się do bierzmowania.
  3. Zapraszam na Msze św. roratnie, które odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  5. W zakrystii można nabywać opłatki i świece „Caritas”.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i datki zbierane dla Kościoła na Wschodzie. W przyszłą niedziele, II w miesiącu, kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego parafialnego kościoła.