Ogłoszenia 6 listopada 2022

Powoli zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Coraz częściej w liturgii nasza uwaga kierowana jest ku ostatecznym przeznaczeniom człowieka i świata: przemijaniu, śmierci, zmartwychwstaniu. W czasie tej Eucharystii staje pośrodku nas Chrystus i jeszcze raz przypomina, że nasze życie zmienia się, ale się nie kończy, że tak jak On, i my kiedyś zmartwychwstaniemy. Włączając się w tajemnicę paschalną Chrystusa i upodobniając się do Jego Śmierci, umocnieni nadzieją, podążamy ku naszemu zmartwychwstaniu.

1. Serdecznie witamy w naszej parafii Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Ordynariusza Romana Pindla.
    Ekscelencjo, nasz Najdostojniejszy Pasterzu!
    Bogu Najwyższemu dziękujemy za dar Twojej obecności wśród nas. Przybycie Księdza Biskupa do naszej parafii, przypomina rzeczywistość pierwotnego Kościoła, gdy św. Paweł Apostoł odwiedzał pierwsze wspólnoty chrześcijańskie. Wędrował do nich ze słowem pouczenia, ciesząc się lub smucąc ze wszystkimi. Witając Cię serdecznie w naszym parafialnym Kościele, pragniemy tak postrzegać Twoją – Księże Biskupie pasterską posługę.
  2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz.15.00
    a) w środę, 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata
    b) w czwartek, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    c) w piątek, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości. Modlimy się w intencjach naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 7.00 i 11.00.
    W ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości, o godz. 9.00., zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta  w Kościele św. Jerzego w Jasienicy.
    Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie zobowiązuje korzystających dobrowolnie z dyspensy, do podjęcia dobrowolnej pokuty w innym czasie (np. odmówienie dobrowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, lub złożenie ofiary na misje, biednych lub potrzeby uchodźców)
    d) w sobotę, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać, za złożone ofiary. W przyszła niedzielę składka przeznaczona na potrzeby naszego Kościoła – na ogrzewanie.