Ogłoszenia 30 października 2022

Obchodzimy dzisiaj rocznicę poświęcenia naszego kościoła. To tutaj gromadzimy się wokół ołtarza, aby razem słuchać słowa Bożego oraz karmić się Ciałem Pana; tworzyć Kościół i budować wspólnotę parafialną. Dziękujmy dziś za tę świątynię, w której tak wiele naszych sióstr i braci przyjęło chrzest, Komunię świętą i inne sakramenty. Dziękujmy, że jest dla nas znakiem obecności Pana Boga wśród swego ludu. Dziękując Bogu za dar naszej świątyni, módlmy się także za budowniczych i fundatorów naszego kościoła.

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00.
    a) we wtorek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00
    Na nabożeństwo za zmarłych, zapraszam do kościoła, o godz. 14.00, po czym poświęcę znicze i wyruszymy w procesji na cmentarz do pięciu stacji.
    b) w środę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby przyjść im z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św. Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 7.00, 16.00 i 18.00.
    c) w piątek, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  3. Odpust zupełny można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz… i Wierzę w Boga, dowolną modlitwę w intencjach Ojca Św., odprawienie spowiedzi św. i przyjęcie Komunii Św.
    Różaniec za zmarłych zalecanych będziemy odmawiać w czwartek, piątek o godz. 16.15., w sobotę 7.30. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.
    W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00 i godz. 17.00.
    Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku wieczora.
    W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych, a po niej różaniec za zmarłych wypominanych i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  5. W niedzielę, 6 listopada na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 będziemy gościć w naszej parafii Ks. Bpa Romana Pindla, w ramach wizytacji kanonicznej parafii. Na Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi przywitanie Ks. Biskupa. Na Mszę św. o godz. 11.00 Ks. Biskup zaprasza małżonków z dziećmi.
  6. Spowiedź św. codziennie przed Mszą Św.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
    W przyszłą niedzielę, 6 listopada kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
  8. Proszę o zachowanie porządku i bezpieczeństwa przy cmentarzu. Zalecam parkowanie samochodów przy kościele.