Ogłoszenia 16 października 2022

Rozpoczynamy sprawowanie Eucharystii. Uczestniczymy w godzinie największej modlitwy Kościoła, którą zanosimy do Boga przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. To On uczy nas prawdziwej modlitwy w Duchu Świętym, bez której nie można być wyznawcą i czcicielem Boga. To modlitwa pozwala poznać i doświadczyć Jego obecności wśród nas. Uczymy się w czasie tej Eucharystii trwania na modlitwie. Uczymy się wraz z Ofiarą Chrystusa oddawać Bogu w darze nasze życie, tak jak to czynił św. Jan Paweł II, którego rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową dziś wspominamy.

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00.
    Nabożeństwa różańcowe odprawiamy  w tygodniu o godz. 17.15, we wtorek o godz. 7.30. W środę, zapraszam na różaniec rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia sakramentów Komunii Św. i Bierzmowania
    a) w poniedziałek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    b) we wtorek, 18 października – święto Św. Łukasza, ewangelisty
    c) w czwartek, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana, Patrona naszej diecezji
    d) w sobotę, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża
  3. W piątek, 21 października, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.
    O godz. 15.00 Koronka, następnie Msza Św. o pokój na świecie, nawrócenie grzeszników i zmarłych.
  4. Za tydzień przypada przedostatnia niedziela października obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny.
    Kolekta przeznaczona jest na misje.
  5. Spowiedź św. codziennie przed Mszą Św.
  6.  Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne, oraz za datki zbierane przy drzwiach kościoła na fundusz stypendialny dla młodzieży z okazji Dnia Papieskiego