Ogłoszenia 9 października 2022

Zgromadziliśmy się wspólnie przy ołtarzu Chrystusa, bo czujemy pragnienie i potrzebę chwalenia Boga za wszystkie dobrodziejstwa, którymi nas obdarza w ciągu naszego życia. Chcemy być podobni do wdzięcznego Samarytanina z dzisiejszej Ewangelii i – tak jak on – nie zwlekać z dziękowaniem Bogu za łaski otrzymane od Niego. Szczytem i wzorem chrześcijańskiego dziękczynienia jest Eucharystia – tajemnica Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00.
    Nabożeństwa różańcowe odprawiamy  w tygodniu o godz. 17.15, we wtorek o godz. 7.30.
  2. W poniedziałek, 10 października, zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie z ks. wizytatorem Piotrem Hoffmannem. animatorów wszystkich grup parafialnych, zelatorów, odpowiedzialnych za wspólnoty.
    a) w czwartek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
    W naszej parafii jest to Dzień Fatimski. O godz. 17.15  różaniec , o godz. 18.00 Msza Św. i procesja do kapliczki MB Fatimskiej
    b) w sobotę, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
    Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego.
  4. W piątek, 14 października, zapraszam młodzież klas 8, przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. i spotkanie formacyjne do salki na probostwie.
  5. W przyszłą niedzielę, 16 października, będziemy obchodzić 22 Dzień Papieski. Zbierane będą ( do puszek ) ofiary na fundusz stypendialny.
  6. Spowiedź św. codziennie przed Mszą Św.
  7.  Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne.