Ogłoszenia 25 września 2022

We współczesnym świecie niektórzy wartość człowieka mierzą stanem majątkowym, pozycją społeczną. Tymczasem w dzisiejszej Ewangelii Jezus ukazuje nam, że miarą człowieka jest miłość. To miłość albo jej brak zdecyduje o naszym wiecznym losie. Przystępując do uczty miłości, przyjmując dary Boże, otwórzmy się na bliźnich, którzy potrzebują naszego serca.

a) we wtorek, 27 września – wspomnienie Św. Wincentego à Paulo, prezbitera
    b) w środę, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika,
    c) w czwartek, 29 września – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    d) w piątek, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
    e) w sobotę, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca i rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.
  2. W piątek, 30 września, zapraszam młodzież szkół ponadpodstawowych, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania, na Mszę Św. i spotkanie formacyjne.
  3. W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych, a po niej różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  4. Spowiedź św. codziennie przed Mszą Św.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.