Ogłoszenia 28 sierpnia 2022

Jezus Chrystus zaprasza na swoją ucztę wszystkich ludzi: nie tylko tych sprawiedliwych i pobożnych, ale i tych najbardziej zagubionych.
Z pokorą gromadzimy się na tej uczcie miłości nie po to, aby pokazać kto z nas jest lepszy i pobożniejszy, ale by wspólnie radować się z udziału w łasce Bożej, dzięki której możemy skutecznie przyczyniać się do ewangelizacji przez pokorę i chrześcijańskie miłosierdzie.

a) w poniedziałek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
    b) w sobotę, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  2. W czwartek, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na Mszę Św. o godz. 8.00 do Kościoła w Świętoszówce, dzieci ze szkoły podstawowej, rodziców oraz nauczycieli i katechetów. Dzieciom kl. I poświęcę tornistry i przybory szkolne.
    W środę zapraszam dzieci do spowiedzi św. od godz. 17.30
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W pierwszy czwartek o 17.00 – Godzina Święta, modlimy sięza kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele
    W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00 i godz. 18.00.
    Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku wieczora.
    W I piątek miesiąca zapraszam wszystkie dzieci kl. IV, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. do odprawienia 9 pierwszych piątków miesiąca. Bardzo proszę rodziców, by pomogli dzieciom w I piątki uczestniczyć w spowiedzi św. i Komunii Św. W najbliższy I piątek września, po Mszy św. o godz. 18.00, dzieci otrzymają pamiątkowy obrazek, na którym kapłan będzie zaznaczać obecność. Zapraszam młodzież szkół ponadpodstawowych na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
    W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych, a po niej różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  4. W niedzielę, 4 września, na Mszy Św., o godz. 11.00 chcemy podziękować Bogu za tegoroczne plony zebrane z naszych pól, ogrodów i sadów. Proszę o dary, którymi przyozdobimy ołtarz ofiarny.
  5. Również w przyszłą niedzielę, 4 września odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Początek o godz. 15.00 w kościele Św. Marii Magdaleny w Cieszynie.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na nasz kościół, również za te, które wpłynęły na konto naszej parafii.