Ogłoszenia 28 sierpnia 2022

Jezus Chrystus zaprasza na swoją ucztę wszystkich ludzi: nie tylko tych sprawiedliwych i pobożnych, ale i tych najbardziej zagubionych.
Z pokorą gromadzimy się na tej uczcie miłości nie po to, aby pokazać kto z nas jest lepszy i pobożniejszy, ale by wspólnie radować się z udziału w łasce Bożej, dzięki której możemy skutecznie przyczyniać się do ewangelizacji przez pokorę i chrześcijańskie miłosierdzie.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  a) w poniedziałek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  b) w sobotę, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. W czwartek, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na Mszę Św. o godz. 8.00 do Kościoła w Świętoszówce, dzieci ze szkoły podstawowej, rodziców oraz nauczycieli i katechetów. Dzieciom kl. I poświęcę tornistry i przybory szkolne.
  W środę zapraszam dzieci do spowiedzi św. od godz. 17.30
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek o 17.00 – Godzina Święta, modlimy sięza kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele
  W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00 i godz. 18.00.
  Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku wieczora.
  W I piątek miesiąca zapraszam wszystkie dzieci kl. IV, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. do odprawienia 9 pierwszych piątków miesiąca. Bardzo proszę rodziców, by pomogli dzieciom w I piątki uczestniczyć w spowiedzi św. i Komunii Św. W najbliższy I piątek września, po Mszy św. o godz. 18.00, dzieci otrzymają pamiątkowy obrazek, na którym kapłan będzie zaznaczać obecność. Zapraszam młodzież szkół ponadpodstawowych na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
  W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych, a po niej różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 4. W niedzielę, 4 września, na Mszy Św., o godz. 11.00 chcemy podziękować Bogu za tegoroczne plony zebrane z naszych pól, ogrodów i sadów. Proszę o dary, którymi przyozdobimy ołtarz ofiarny.
 5. Również w przyszłą niedzielę, 4 września odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Początek o godz. 15.00 w kościele Św. Marii Magdaleny w Cieszynie.
 6. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na nasz kościół, również za te, które wpłynęły na konto naszej parafii.

Życzę błogosławionego tygodnia.

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

W Niedziele i Święta:
7:00, 9:00, 11:00

W tygodniu:
Poniedziałek: 18:00
Wtorek: 7:00
Środa: 18:00
Czwartek: 18:00
Piątek: 18:00
Sobota: 18:00

Po zmianie czasu na zimowy Msze Święte wieczorne o 17:00