Ogłoszenia 31 lipca – 28 sierpnia 2022

Na Eucharystii gromadzimy się we wspólnocie Kościoła, by słuchać słowa Bożego i spożywać Ciało Pańskie. „Wspólnota Kościoła” – wyrażenie to winno przypominać nam, iż wszyscy, którzy wraz ze mną przychodzą, by uczestniczyć w tej świętej ofierze, są moimi braćmi i siostrami, którzy mnie kochają i którym i ja jestem winien miłość. Eucharystia bowiem to uczta miłości. Eucharystia to pokarm, który daje nam siłę i moc do miłowania Boga i bliźniego. Eucharystia daje życie.

31 lipca do 7 sierpnia 2022

1. Liturgiczne obchody tygodnia
    a) w poniedziałek,1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
    W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji.
    b) we wtorek, 2 sierpnia – spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
    c) w czwartek, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana,
    d) w sobotę, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.
    W tym dniu o godz. 8.00 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie zostanie odprawiona Msza Św. na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W pierwszy czwartek o 17.00 – Godzina Święta, modlimy sięza kapłanów i osoby życia konsekrowanego, a także prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele
    W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00 i godz. 18.00.
    Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku wieczora.
    W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych, a po niej różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  4. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji

7 sierpnia do 14 sierpnia 2022

1. Liturgiczne obchody tygodnia
    a) w poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera
    b) we wtorek,  9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy,
    c) w środę, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
    d) w czwartek, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.
    W tym dniu na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki pieszej.
    e) w sobotę, 13 sierpnia – obchodzimy w naszej parafii dzień fatimski, O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza Św. z procesją wokół kościoła do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej.
    f) w przyszłą niedzielę, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszej diecezji. Polecamy w modlitwie biskupów, kapłanów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę.
  3. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafialne. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

14 sierpnia – 21 sierpnia 2022

a)w poniedziałek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP . Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 9.00, 11.00
    b)a) w środę, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera,
    c) w sobotę, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  2. Dnia 19 sierpnia czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem Msza św. o pokój na świecie, nawrócenie grzeszników i za zmarłych

21 sierpnia – 28 sierpnia 2022

a) w poniedziałek, 22 sierpnia – wspomnienie NMP, Królowej
    b) w środę, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła,