Ogłoszenia 26 czerwca 2022

Dziś 13 niedziela zwykła. Zmierzając do dobra, musimy liczyć się z trudnościami. Na drodze naszego powołania mogą pojawić się ludzie, którzy będą rzucać nam kłody pod nogi. Nie wolno wtedy wpadać w gniew, trzeba odrzucić logikę zemsty, odwetu. Boża miłość działa w każdym człowieku niezależnie od temperamentu. Czasem potrzebujemy twardego upomnienia, mocnego słowa, która zmusi nas do refleksji. Jezus o tym wie i nie zawaha się nam potrząsnąć, kiedy przyjdzie taka konieczność.

1. Dziś, w 13 niedzielę zwykłą, obchodzimy zewnętrzną uroczystość odpustową. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii kaznodzieję odpustowego ks. Ryszarda Piętkę. Uroczyste nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.
    Tradycyjnie, przed kościołem przedstawiciele Rady Parafialnej zbiorą wasz dar odpustowy na rzecz naszego kościoła, który przeznaczam na wymianę okien i docieplenie dachu na probostwie.
    a) we wtorek, 28 czerwca – wspomnienie Św. Ireneusza biskupa i męczennika
    b) w środę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i godz. 18.00
    c) w czwartek, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
     W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00 i godz. 18.00.
    Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii do czwartku wieczora.
    W pierwszą sobotę, o godz. 7.00 – Msza Św. w intencji Róż Różańcowych, a po niej różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  4. W zakrystii można odbierać karty z terminami Mszy św. na II półrocze 2022 r.
  6. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafii. W przyszłą niedzielę, 3 lipca kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.