Ogłoszenia 19 czerwca 2022

Przez wiarę jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa i dawania o Nim świadectwa, aby inni uwierzyli, że zbawienie, jakie dał nam Bóg, dotarło do całego świata. Naśladować Jezusa Chrystusa oznacza wziąć krzyż swoich codziennych obowiązków i iść drogą, którą wskazuje nam Zbawiciel. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym, stajemy przy ołtarzu, aby moc Eucharystii uczyniła nas apostołami Chrystusa, Syna Bożego

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.
    a) we wtorek, 21 czerwca – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
    b) w czwartek, 23 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
    c) w piątek, 24 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii obchodzimy odpust. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00
    i 18.00.
    Uroczysta Msza Św. koncelebrowana o godz. 18.00, przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi ks. Ryszard Piętka. Msza Św. zakończy się procesją wokół kościoła, odmówieniem Litanii do Najświętszego  Serca Pana Jezusa i odnowieniem Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
    W tym dniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli na Mszę św. dziękczynną na godz. 18.00.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    d) w sobotę, 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  3. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca będziemy obchodzić zewnętrzną uroczystość odpustową. Suma odpustowa o 11.00, której przewodniczyć będzie ks. Ryszard Piętka.
    Uroczyste nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.
    Tradycyjnie w tym dniu, przed kościołem przedstawiciele Rady Parafialnej zbiorą wasz dar odpustowy na rzecz naszego kościoła, który przeznaczam na docieplenie probostwa i wymianę okien dachowych.
  5. Składam serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary i te przelane na konto parafii.