Ogłoszenia 12 czerwca 2022

Każdą Mszę Świętą rozpoczynamy znakiem krzyża i wypowiedzeniem słów: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Codziennie wyznajemy naszą wiarę w jedynego Boga w trzech Osobach.
Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, chcemy zagłębić się w tę tajemnicę naszej wiary. Nie jesteśmy zdolni do poznania istoty Trójcy Świętej, ale jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za objawienie nam siebie i powierzenie nam swoich tajemnic. We Mszy Świętej pragniemy doświadczyć działania Pana Boga w jedności trzech osób Boskich.

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.
    a) w poniedziałek, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
    W naszej parafii jest to Dzień Fatimski.  O godz. 17.00 różaniec połączony  z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. z procesją wokół kościoła do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej.
    b) we wtorek, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
    c) w czwartek, 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
    Msze Św. są odprawiane jak w każdą niedzielę, nie będzie nabożeństwa popołudniu. Msz św. o godz. 9.00 odprawiona zostanie po procesji.
    Procesja Bożego Ciała wyruszy z naszego kościoła po Mszy Św. o godz. 7.00. Przejdzie ulicami: ul. Szkolną, ul. Ogrodową i  ul. Cichą.
    W drodze zatrzymamy się przy czterech ołtarzach usytuowanych:
    I. u p. Kopieniok , ul. Szkolna
    II. u p. Buczak, ul. Ogrodowa
    III. u p. Szymala, ul Ogrodowa
    IV. u p. Suchy, ul. Cicha, gdzie zakończymy procesję.
    Proszę o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, pomoc sąsiedzką i zaangażowanie wszystkich parafian.
    Proszę o udekorowanie okien naszych domów, szczególnie tych mieszkających na trasie procesji.
    Strażaków, proszę o posługę niesienia baldachimu i zabezpieczenia trasy.
    Dzieci proszę o sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.   Próba sypania kwiatów w poniedziałek przed Bożym Ciałem o godz.16.30.
    Proszę o przynoszenie płatków kwiatów, do zakrystii.
    d) w piątek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
    W tym dniu modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca. O 15.00 Koronka, następnie Msza Św. o pokój na świecie i nawrócenie zatwardziałych grzeszników oraz zmarłych.
  3. W czwartek, 16 czerwca, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W sobotę, 25 czerwca, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka chorych do sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego. Rozpoczęcie o godz. 10.15. Msza św. o godz. 11.00.
  5. Składam serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary na docieplanie dachu probostwa i wymianę okien dachowych.