Ogłoszenia 5 czerwca 2022

Pan Jezus obiecał Apostołom Ducha Świętego, który został im dany w dniu Pięćdziesiątnicy. Dziś nasz kościół staje się wieczernikiem, w którym Duch Święty zstępuje na każdego z nas, by obdarować nas swoimi darami. Duch Święty leczy, umacnia i wciąż buduje Kościół, jednoczy rozproszonych w jedno, pomaga nam się modlić, daje nadzieję i prowadzi ku szczęściu. Obecny jest też podczas każdej Mszy Świętej. Nie tylko dziś, ale każdego dnia otwierajmy serca na Jego przemieniającą moc.

1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.
    a) w poniedziałek, 6 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
    Jest to Misyjny Dzień Chorych. Mszę św. w tym dniu o 7.00 i 18.00. Kolekta przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.
    b) we wtorek, 7 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Tomaszka, kapłana i męczennika.
    c) w środę, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
    Po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
    d) w czwartek, 9 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    e) w sobotę, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła.
  3. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  4. W piątek, 10 czerwca, zapraszam kandydatów do bierzmowania na Mszę św. i spotkanie formacyjne na probostwie.
  5. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
  6. Proszę o właściwą segregację śmieci na cmentarzu, a także o uporządkowanie grobów i uregulowanie opłat cmentarnych.
  7. Tegoroczna procesja Bożego Ciała będzie przebiegała ulicami: Szkolną, Ogrodową i Cichą.
  8. Składam serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej diecezji. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na docieplanie dachu probostwa i wymianę okien dachowych.