Ogłoszenia 22 maja 2022

Zgromadzeni wokół ołtarza pragniemy świętować tajemnicę zmartwychwstania Pańskiego. Każda niedziela przypomina nam o zwycięstwie Jezusa Chrystusa nad wrogami zbawienia. Otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, który pozwala nam stanąć w prawdzie i doświadczyć miłości Pana Boga. Wzbudźmy w sobie pragnienie życia Bożymi przykazaniami.
Niech udział w tej Uczcie miłości pomaga nam dojrzale budować nasze rodziny i całą wspólnotę Kościoła.

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 15.00.
  2. Nabożeństwa majowe: w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i w sobotę po Mszach św., w czwartek w czasie adoracji przed Mszą św.
  3. W poniedziałek, wtorek, i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.
    Msze św. rozpoczniemy procesją do krzyża misyjnego przed kościołem, gdzie odmówimy modlitwy a potem w procesji udamy się do kościoła na dalszą liturgię.
    a) we wtorek, 24 maja wspomnienie Najświętszej Marii Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień Modlitwy za kościół w Chinach.
    b) w czwartek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie Matki z okazji przypadającego ich święta
  5. W piątek, 27 maja rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzający Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. W sobotę, 28 maja o godz. 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  7. W przyszłą niedzielę, 29 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
  9. Składam serdecznie Bóg zapłać za złożone ofiary.
  10.  Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Bierach zaprasza panie na zebranie połączone ze świętowaniem Dnia Matki, w poniedziałek 30 maja 2022 r, o godz. 16.00 do Sali GOK w Bierach