Ogłoszenia 23 stycznia 2022

Dziś 3 niedziela zwykła. Tak jak każdej niedzieli, gromadzimy się i dziś w naszej świątyni, aby słuchać Pana, aby karmić się Jego słowem, aby przeżyć radość wspólnego spotkania w braterskiej miłości. Chrystus, którego Duch Pański namaścił i posłał, aby niósł Dobrą Nowinę, głosił wolność i przejrzenie, aby wszystkich uciśnionych obdarzał wolnością, obwołując rok łaski Pana, spełnia dzisiaj wśród nas zapowiedzi proroków, dotyczące Jego mesjańskiej misji. Otwórzmy nasze umysły i serca na Jego obecność pośród nas.

1. W poniedziałek, 24 stycznia, różaniec w intencji parafii poprowadzi II Róża Różańcowa.
    a) w poniedziałek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończymy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
    b) we wtorek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.
    c) w środę, 26 stycznia – wspomnienie Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa
    Jest to Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
    d) w piątek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  3. W piątek, 28 stycznia, zapraszam młodzież klas 8, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne do salki.
  5. Fundacja charytatywna „Pomóżmy Ubogim” istniejąca przy naszej parafii prosi o darowiznę w postaci 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Nazwę fundacji i numer KRS można znaleźć na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła i stronie internetowej fundacji www.fundacjabiery.pl . Za każdą formę wsparcia w imieniu obdarowanych i podopiecznych Fundacji serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary w czasie Mszy Św. i te przelane na konto parafii.