W dzisiejszą niedzielę wpatrujemy się we wzór Najświętszej Rodziny z Nazaretu. To w niej Jezus otoczony miłością „czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i ludzi” (Łk 2,52). Podczas tej Eucharystii pragniemy modlić się za nasze rodziny. Prośmy, aby stawały się one miejscem odkrywania miłości samego Boga, który poprzez sakrament umacnia małżonków na drodze ich życia, pomaga w zachowaniu wierności i sprzyja otwartości na przyjęcie nowego życia. Polecajmy dziś także rodziny przeżywające trudności, niech łaska Boża pozwoli pokonać w nich wszelkie przeszkody. Oby wszystkie rodziny stawały się miejscem ofiarowania i przyjmowania miłości, która jest darem samego Boga.
- Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 27 grudnia – święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy Św. nastąpi poświęcenie wina.
b) we wtorek, 28 grudnia – święto Świętych. Młodzianków, męczenników.
W czasie Mszy św. o godz. 17.00 udzielę błogosławieństwa małym dzieciom.
c) w piątek, 31 grudnia przypada ostatni dzień roku kalendarzowego 2021.
Zapraszam wiernych na Mszę Św. o godz. 17.00 i na nabożeństwo przebłagalne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu i odmawiając publicznie hymn “Ciebie Boże chwalimy…”.
Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
d) w sobotę, 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie i I sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o 7.00, 9.00 i 11.00. - Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na PAT i KUL.
Kolekta zaś w przyszłą niedzielę dla Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w budowie szopki i świątecznym wystroju kościoła. - Od 27 grudnia, udam się do tych rodzin, które wyraziły życzenie odwiedzin kolędowych w domu. Również od 27 grudnia o godz. 17.00 będą odprawiane Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców danych ulic.
27 grudnia 2021 r.
17.00 – Msza św. w intencji mieszkańców ulic: Rolniczej, Klubowej, Słonecznej
28 grudnia 2021 r.
godz. 17.00 – Msza św. w intencji mieszkańców ulic: Nadbrzeżnej, Domy od Jaworza i Jasienicy, Bocznej, Wesołej, Lipowej
29 grudnia 2021 r.
godz. 17.00 – Msza św. w intencji mieszkańców ulic: Kamiennej, Olszowej, Cieszyńskiej -Bielskiej, Jasnej
30 grudnia 2021 r.
godz. 17.00 – Msza św. w intencji mieszkańców ulic: Bożka i Granicznej
3 stycznia 2022 r.
godz. 17.00 – Msza św. w intencji mieszkańców ulic: Ogrodowej i Laskowej
4 stycznia 2022 r.
godz. 17.00 – Msza św. w intencji mieszkańców ulic: Cichej i Łukowej
5 stycznia 2022 r.
godz. 17.00 – Msza św. w intencji mieszkańców ulic: Stawowej, Spokojnej, Świerkowej
8 stycznia 2022 r.
godz. 17.00 – Msza św. w intencji mieszkańców ulic: Szkolnej, Jodłowej- Świętoszówka, Leśnej- Świętoszówka
10 stycznia 2022 r.
godz. 17.00 – Msza św. w intencji mieszkańców ulic: Leśnej Biery, Pogodnej, Sportowej, Rotuz
Życzę miłej niedzieli i radosnego pełnego pokoju świętowania Nowego Roku.