Ogłoszenia 17 października 2021

Dziś 29 niedziela zwykła. We wspólnocie wierzących rozpoczynamy sprawowanie Najświętszej Eucharystii, która jest tajemnicą Jezusa Chrystusa. On jest cierpiącym Sługą Jahwe, zapowiadanym przez proroka Izajasza. Posłuszny woli Ojca umarł na krzyżu i zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia. Dzisiaj poucza nas, że w oczach Bożych miano wielkiego zyskuje ten, kto służy, a największym jest ten, kto jest niewolnikiem wszystkich. Niech udział we Mszy Świętej, słuchanie słowa Bożego i dar Komunii Świętej umocnią nas, abyśmy gorliwie służyli Panu Bogu i ludziom, i zyskali miano wielkich w królestwie Pana Boga.

1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: w niedzielę o godz. 15.00, w poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę o godz. 17.15, we wtorek o godz. 8.30
    a) w poniedziałek, 18 października – wspomnienie Św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia
    b) w środę, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera,
    patrona naszej diecezji
    c) w piątek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża
    d) w sobotę, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
  3. W przyszłą niedzielę, 24 października obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na misje.
  4. W niedzielę, 24 października na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który został ufundowany do naszego kościoła. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  6. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.
  7. Informuję, że po zmianie czasu na zimowy (30.10-31.10), zmianie ulegną godziny Mszy św., w tygodniu, z godz. 18.00 na godz. 17.00 i we wtorek z godz. 8.00 na godz. 7.00.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać, za złożone ofiary.