Ogłoszenia 10 października 2021

Dziś 28 niedziela zwykła. Ilekroć gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, uświadamiamy sobie, że jesteśmy Kościołem, winnicą Pana. To On przygotował nam warunki do wzrastania w wierze. Mamy Jego eucharystyczną obecność, mamy Jego słowo, mamy wspólnotę braci i sióstr. To idealne okoliczności do przynoszenia plonu, jakim ma być świadectwo naszego życia i kiedyś szczęście w niebie. Złóżmy nasze intencje przed Panem i pozwólmy Mu działać w naszych sercach.

1. Po raz 21 obchodzimy Dzień Papieski. Składka (do puszek) zbierana przeznaczona jest na fundusz stypendialny.
  2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: w niedzielę o godz. 15.00, w poniedziałek, czwartek, piątek, sobotę o godz. 17.15, we wtorek o godz. 8.30., w środę o godz. 17.00.
    a) w środę, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
    W tym dniu obchodzimy w naszej parafii dzień fatimski. O godz. 17.00 różaniec, o godz. 18.00 Msza Św. z procesją wokół kościoła do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej.
    b) w piątek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
    Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu modlimy się również do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
    c) w sobotę, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
  4. W piątek, 15 października, zapraszam młodzież klas 8, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na Mszę Św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
  6. W zakrystii można uregulować prenumeratę „Gościa Niedzielnego” na IV kwartał 2021 r.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać, za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.