Ogłoszenia 3 października 2021

Dziś 27 niedziela zwykła. W dzień Pański gromadzimy się przy ołtarzu Chrystusa, aby celebrować największe tajemnice naszej wiary – Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Liturgia słowa przypomni nam dzisiaj, że Stwórca powołał do istnienia człowieka jako mężczyznę i kobietę. Ich wzajemna miłość, wyrażona w małżeństwie, została uświęcona przez samego Boga, o czym usłyszymy w dzisiejszych czytaniach. Nierozerwalny związek małżeński jest obrazem miłości Zbawiciela i Kościoła. Módlmy się dzisiaj za małżonków, aby Pan Bóg umacniał ich w miłości i wierności oraz wspomagał w przezwyciężaniu codziennych trudności.

1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy: w niedzielę o godz. 15.00, w poniedziałek, czwartek, piątek, sobotę o godz. 17.15, we wtorek o godz. 8.30., w środę o godz. 16.00 (ze względu na bierzmowanie).
    a) w poniedziałek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
    b) we wtorek, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
    c) w czwartek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  3. W środę, 6 października, o godz. 17.00, Ks. Bp Piotr Greger udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się za wszystkich posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej.
  5. W czwartek, 7 października, dzieci klas III Szkoły Podstawowej, które mają przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej, zapraszam na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. Dzieci otrzymają różańce, które poświęcę na początku nabożeństwa różańcowego.
  6. W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy obchodzić 21 Dzień Papieski.
    Zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla młodzieży.
  8. W zakrystii można uregulować prenumeratę „Gościa Niedzielnego” na IV kwartał 2021 r.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać, za złożone ofiary przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie.