Ogłoszenia 26 września 2021

Dziś 26 niedziela zwykła. Eucharystia jest znakiem jedności Kościoła. Jest także zobowiązaniem, aby tę jedność umacniać i nieustannie dążyć do jedności z tymi, którzy oddalili się od Chrystusa. Gdy przychodzimy na Mszę Świętą, uświadamiamy sobie, że nie tylko budujemy jedność naszej wspólnoty, ale także przyczyniamy się do zjednoczenia całej ludzkości wokół Jezusa Chrystusa. Eucharystia jest źródłem naszej życzliwej otwartości na drugiego człowieka.

1. W poniedziałek, 27 września, o godz. 17.30, różaniec w intencji parafii poprowadzi Apostolat Maryjny.
    a) w poniedziałek, 27 września – wspomnienie Św. Wincentego á Paulo, prezbitera,
    b) we wtorek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika,
    c) w środę, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
    d) w czwartek, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
    e) w piątek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
    f) w sobotę, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  3. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca.
    W I piątek, o godz. 16.30, Msza św. dla dzieci, o godz. 17.15 – Różaniec z Litanią do NSPJ i o godz. 18.00 Msza św.
    Dzieci otrzymają obrazek, na którym będą zaznaczać swoją obecność.
    Okazja do spowiedzi św. od godz.16.00 i w czasie trwania różańca.
    W I sobotę, o godz. 7.30 Różaniec i o godz. 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych. Po Mszy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  4. W czwartek, 30 września, po Mszy Św., spotkanie rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej, które mają przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej.
  5. W piątek, 1 października, po Mszy Św., o godz. 18.00 i w sobotę 2 października, o 10.00, spotkanie młodzieży szkół ponadpodstawowych, która 6 października przyjmie sakrament bierzmowania.
  6. Odwiedziny chorych w I piątek miesiąca od godz. 8.30. Chorych proszę zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać, za ofiary przeznaczone na potrzeby naszego Kościoła. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie.