Ogłoszenia 19 września 2021

Dziś 25 niedziela zwykła. Jezus, odwieczne Słowo, przyniósł nam Dobrą Nowinę o zbawieniu i pozwala nam już teraz korzystać z owoców zbawienia, kiedy się uobecnia na ołtarzu w czasie Eucharystii, w której uczestniczymy. Na mocy sakramentów, które przyjęliśmy, jesteśmy zaproszeni do odpowiedzialności za głoszenie Dobrej Nowiny, która winna być przekazywana we współczesnym świecie. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prośmy Pana podczas tej Eucharystii o ducha mądrości, byśmy roztropnie i odpowiedzialnie korzystali z wielkich darów Bożych wykorzystując je dla naszego i innych zbawienia.

a) w poniedziałek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
    b) we wtorek, 21 września – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,
    c) w czwartek, 23 września – wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera,
    d) w piątek, 24 września – święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku – Białej.
  2. W piątek, 24 września, zapraszam młodzież szkół ponadpodstawowych, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania na Msze Św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
  3. W sobotę, 25 września odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  4. W sobotę 25 września:
    a) o godz. 9.00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
    b) o godz. 10.00 spotkanie scholii dziecięcej.
  5. W niedzielę, 26 września, rozpoczyna się XX Tydzień z Ewangelią pod hasłem „ Masz talent”.
  6. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą Św.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać, za ofiary przeznaczone na potrzeby naszego Kościoła. W dniu dzisiejszym ofiarą do puszki wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów.